Vedro až k zalknutí, takto se dají definovat takřka všechna léta z posledních několika let. Toto divoké, takřka středomořské počasí donutilo spoustu lidí koupit si svou vlastní koupací plochu. Ta je mnohem lepší nápad než permanentka na veřejnou plovárnu. Člověk má nejen klid, ale zároveň se může koupat kdykoliv se mu to hodí a nemusí kvůli tomu dodržovat nějakou otevírací dobu. Plavání je navíc velice prospěšné. Kdo chce posílit kosterní svalstvo a nerad by zvedal nějaká těžká břemena, právě plavání je vyloženě pro něj. Na rozdíl od klasického posilování se není potřeba stresovat správným provedením, jelikož voda udržuje plavce ve správné poloze pokaždé.
Mít vlastní bazén je tedy více než užitečné, nicméně pojí se s tím i nějaké ty starosti. Zásadní problém pro někoho může být starost o vodu, která musí být pro účely koupání vždy bezpodmínečně čistá. Toho lze dosáhnout vhodnými preparáty.
Který preparát si vybrat?
Chemie do bazénu může mít celou řadu podob. kdo nechce příliš experimentovat a postačí mu klasika, měl by sáhnout po chlóru. Jedná se o účinnou a léty osvědčenou látku, která se běžně používá nejen v domácích bazénech, ale na veřejných koupalištích. Každý však chlór nesnese. Je totiž trochu cítit, a navíc může dráždit pokožku. V takovém případě je rozumnější sáhnout po něčem bezpečnějším, třeba po preparátu s aktivním kyslíkem. Tyto přípravky jsou také velmi efektivní, avšak bez vedlejších efektů. Stojí ovšem více. velmi populární je dnes i speciální mořská sůl, jež má rovněž dezinfekční vlastnosti. Ty však lze aktivovat pouze s podporou solonizační jednotky a ta není zrovna nejlevnější.
Dobrá ochrana
Nejen chemie dokáže chránit bazénovou vodu před nečistotami. V tomto ohledu se velmi osvědčily krom jiného i speciální plachty. Ty se dají použít nejen jako kryt pro zazimování, ale klidně i každý večer. Takto budou chránit vodu před případnými nečistotami, jako jsou lístky nebo papírky od bonbonů. Některé verze těchto plachet dokáží vodu i ohřívat.